Reppumiehen koti, se saattaa olla missä milloinkin. Ryggsekkmannens' hjem, den kan være hvor som helst.
11. jun, 2019
Ministerit Tytti Tuppurainen ja Sanna Marin asialle tarkastelemaan pyöräilijöiden käytöstäliikenteessä. Miksi fillari porukka ei enää noudata liikennesääntöjä?
Ajellaan miten sattuu, potkitaan autoja ja siinä sivussa hurautellaan jalkakäytävillä lasten päälle. Ajattelemattomia ovat myös ne jotka tupsahtavat ilman valoja viisikymppiä mittarissa joltain pimeältä sivutieltä ajoväylälle, ilman että katsoisivat edes oikealle tai vasemmalle.
Pistäkäähän naiset asiat kuntoon, kampanjoita ja muita diplomi kursseja etenkin kaupungeissa. Poliisille kerätään data rekisteri, on niitä sen verran löysä kielisiä naapureita kantelemaan kellä pyörä, kellä ei. Kolme pahempaa virhettä, niin siltä satulalta linnaan katselemaan telkkaria, tai ottamaan pakollisen Ruotsin kielen kurssin jos sitä aiemmin ei ole suorittanut.