Reppumiehen koti, se saattaa olla missä milloinkin. Ryggsekkmannens' hjem, den kan være hvor som helst.
13. mar, 2020
Jonas Lehtolapsi, journalismin supertähti vertasi presidentti Sauli Niinistöä
Joe Bideniin, että heissä olisi muka yllättävän paljon jotain samaa.
Sauli Niinistö on presidentti, ei keinottelija, eikä median pidä sotkea häntä jo nyt aloittamaansa vaahtoiluun Trumppia vastaan.
-------------------------------------------
Joe Biden on karmiva ja irstas vanha mies, joka käyttää korkeaa poliittista asemaansa hyväksi päästäkseen koskettelemaan ja "nuuskimaan" sopimattomalla tavalla esiteini-ikäisiä tyttöjä ja poikia, jotka hän on vasta tavannut. Hän toimii tällä tavalla julkisesti. Millä tavalla hän mahtaa käyttäytyä, kun kameroita ei ole paikalla?
Kommentti: Tämä
video on vuodelta 2017, mutta nousi viikko sitten taas ajankohtaiseksi, sillä yhteensä seitsemän naista on astunut esiin ja
syyttänyt Joe Bideniä sopimattomasta koskettelusta. Kohun synnyttyä Biden pyysi ensiksi anteeksi käytöstään, mutta vain paria päivää myöhemmin vitsaili törkeästi asiasta
Joe papasta on kuulema useita muitakin (pahoja) paljastuksia tulossa sopivasti juuri ennen vaaleja.